SlovenskyEnglishČesky

Start your Italy holiday with us - vacation Italy 2018

Art Cities Italy > Florencia

mesto umenia, verné tradíciám, hrdá metropola Toskánska. Florencia prekypuje umením a architektúrou, je stále jedným z najkrajších miest sveta. Láka čarom svojich spletitých uličiek i zákutí, námestíčkami, schodištiami a fontánami. Je kolískou renesancie a talianskych klasikov, slávne mená spojené s dejinami mesta ako napríklad Dante, Machiavelli, Michelangelo a Galileo, Petrarca, a Boccaccio. Viac informácií o meste - Florencia

Ubytovanie Florencia

Hotel ATLANTIC PALACE ****

Hotel ATLANTIC PALACE ****

Hotel Atlantic Palace - the historic palace built in the 13th Century is located in the center of Florence (Firenze), near the Congress Palace, just a few minutes walk from the train station, the Duomo and the Uffizi Gallery.

Hotel PARIS ***

Hotel PARIS ***

Historic Paris hotel building, built in the 16th century is situated in the historic center of Florence, near the cathedral and main museums. Thanks to its central position is a short walk through the opportunity to achieve not only the city center with all the sights, but also urban exhibition with a number of exhibitions or fair-trade shops.

Hotel COSIMO DEI MEDICI ***

Hotel COSIMO DEI MEDICI ***

Hotel Cosimo de `Medici has an excellent location in the heart of Florence, near the railway station and only 10 minutes walk from the Duomo and about 20 minutes walk from the gallery Uffizzi.

Hotel REX ***

Hotel REX ***

Nice family-led hotel Rex is centrally located, near the railway station Santa Maria Novella and near tourist attractions - the Duomo 200 m, Ponte Vecchio 700m, Galeria Uffizzi 500m, Palazzo Vecchio 500m.

Môžete navštíviť a obdivovať majstrovské kúsky umelcov Sandro Botticelli, Michelangelo a Leonardo da Vinci v preslávených múzeách, v nádherných kostoloch alebo len tak pri prechádzkach mestom. Mesto sa rozprestiera na brehoch rieky Arno, medzi Jadranským a Tyrhénskym morom, v centre talianskeho polostrova.

Florencia má mierne, pomerne menlivé podnebie, s veternou zimou a horúcim letom. Bola založená Rimanmi v prvom storočí pred n.l. V 15. storočí sa mesto dostalo pod vládu rodu Medicejovcov, ktorí sa neskôr stali toskánskymi veľkovojvodcami.

Oblasť Medici sa tiahne pozdĺž via de Martelli, jednej z hlavných ulíc mesta. V bazilike San Lorenzo, sú uložené pozostatky najvýznamnejších členov rodiny Medici. V jej blízkosti nájdete aj Palazzo Medici Richardi, hlavné sídlo rodiny. Cesty okolo Piazza San Lorenzo sú vždy preplnené farebnými trhmi, medzi ktorými sa nachádza centrálny trh s dvojposchodovou budovou, kde sa predáva čerstvé ovocie.

Múzeum Bargello obsahuje najucelenejšiu škálu stredovekých a renesančných sôch v Taliansku. K najvýznamnejším dielam patria Michelangelova socha Bakchus, Donatellova socha David. Duomo- Cattedrale di Santa Maria del Fjord je štvrtou najväčšou katedrálou na svete.

Piazza della Signoria bola umelo vytvorená čírou náhodou v 13. storočí a je odvtedy najskvostnejším námestím v meste,  ako aj centrom florentského politického života. Piazza je lemovaná replikami slávnych sôch a historických budov a plná turistov popíjajúcich voňavú kávu.

Palác Pitti bol navrhnutý Filippom Brunelleschim (hlavný predstaviteľ architektúry 1377-1466) pre rodinu Pitti, rivalskú rodu Medici. Je jedným z najnavštevovanejších miest na brehu rieky Arno, ku ktorému môžete prejsť po moste Ponte Vecchio. V Palazzo Pitti sídli druhá najvýznamnejšia florentská galéria, kde je uložená úžasná zbierka renesančného maliarstva.

Oplatí sa nájsť si čas na návštevu najkrajšej záhrady Giardino di Boboli (hlavný florentský park) i gotického najpodmanivejšieho chrámu Santa Croce (postavený v tvare egyptského kríža), ktorý je miestom večného oddychu mnohých slávnych obyvateľov Florencie. Medzi najznámejších patria Michelangelo, Machiavelli, Galileo a Bardi.

V neposlednom rade si nájdite chvíľu na návštevu Michelangelovej sochy David, muža z kameňa, ktorý preslávil Florenciu po celom svete (originál je uložený v „Galleria dell´Academia“.)

Od roku 1982 je historické centrum Florencie zapísané do Zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. O meste sa asi najviac popísalo v období katastrofických záplav v roku 1966, kedy zomrelo niekoľko ľudí a tisíce umeleckých diel boli zničené alebo poškodené. Dnes je mesto opäť bohaté vďaka turistom, ktorých láka zo všetkých kútov zeme a stále prosperujúcemu textilnému priemyslu.

Florencia má najlepšie obchody s luxusným tovarom – kožené výrobky, odevy, klenoty i starožitnosti. Pokiaľ máte záujem o menej luxusný darček, napríklad z mramorovaného papieru, zájdite na niektorý z rušných trhov. Turisti tu okrem histórie majú možnosť ochutnať aj vynikajúcu taliansku kuchyňu a najlepšie talianske vína.