SlovenskyEnglishČesky

Skimap Garmisch - Partenkirchen Skipass Garmisch - Partenkirchen

Garmisch - Partenkirchen

Lyžovanie v Garmisch-Partenkirchen poteší každé lyžiarske srdce, 40 km zjazdoviek (Garmisch-Classic) s prevahou červených a čiernych tratí predurčuje športový charakter strediska. Kompletná infraštruktúra, zimné športoviská, zábava aj relax. Perfektná zimná dovolenka Garmisch-Partenkirchen uspokojí každého milovníka lyžovačky, stačí si len urobiť chuť - naštudovať skimapu, vybrať a rezervovať skipas  + vhodné ubytovanie a vylyžovať sa do sýtosti.

Ubytovanie Garmisch-Partenkirchen

Hotel REINDLS *****

Hotel REINDLS *****

Traditional Alpine-style hotel with wellness area suitable for sports and relaxing holiday.
Raindls Hotel is located in the center of Garmisch-Partenkirchen, which is at the heart of the Bavarian Alps at the foot of the Zugspitze. Hotel consists of three buildings, which are interconnected - Reindls hotel, house Alpspitz and Wetterstein house.

Hotel LEINER ***

Hotel LEINER ***

Family hotel for a relaxing vacation adapted to families with children.
Hotel Leiner is located in the immediate vicinity of the Olympic Ski Stadium Garmisch-Partenkirchen, which is held annually Four Hills Tournament. 20 minutes walk to the historic city center.

Penzion SISSI ***

Penzion SISSI ***

Pension with family atmosphere and hospitality with views of the surrounding mountains
Pension Sissi in Garmisch - Partenkirchen is a few minutes from the historic city center and cultural attractions. Bus stop 2 minutes walk, train station and the city center 5 minutes walk. In restaurants, shops, the opportunity to visit cultural events.

Sporthotel DORINT ****

Sporthotel DORINT ****

Traditional alpine hotel offers panoramic mountain views, a large spa and fitness center.
Dorint Sporthotel is located in a quiet part of Garmisch-Partenkirchen, which is at the heart of the Bavarian Alps at the foot of the highest mountains in Germany, the Zugspitze.

Hotel STAUDACHERHOF ****

Hotel STAUDACHERHOF ****

Romantic hotel with mountain views and a spa area suitable for families with children.
Hotel Staudacherhof is located in the center of Garmisch-Partenkirchen, which is at the heart of the Bavarian Alps at the foot of the Zugspitze.

Lyžiarska oblasť Garmisch-Partenkirchen

Lyžiarske stredisko Garmisch-Classic sa nachádza na juhu Nemecka. Oblasť okolo masívu Zugspitze je bohatá na ďalšie lyžiarske strediská. Na samotnom vrchole sa dokonca nachádza aj ľadovcové lyžiarske stredisko. Najlepšia nemecká lyžiarska oblasť Garmisch-Partenkirchen pozostáva z viacerých oddelených ski stredísk, ktoré sa nachádzajú v nemecko-rakúskom pohraničí. Najväčším z nich je Garmisch-Classic so 40 km zjazdoviek. Ľadovcové lyžiarske stredisko Zugspitze disponuje 20 km príjemných červených a modrých zjazdoviek v nadmorskej výške tesne pod 3.000 m. Na okraji mesta Ga-Pa sa nachádza olympijský štadión s lanovkou a zjazdovkami Eckbauer 3,6 km červeno - čiernych, ku ktorým sa dostanete skibusom. O niečo ďalej sa nachádza stredisko Mittenwald s 15 km tratí. Na rakúskej strane hôr sa nachádzajú Grainau - Ehrwald - Lermoos - Biberwier - Bichlbach - Berwang - Heiterwang. Celkom je v oblasti vyše 200 km zjazdoviek, ktoré zastrešuje spoločný skipas.

Garmisch-Classic:
Nadmorská výška: 700 - 2.050 m n.m., sezóna: december - apríl, zasnežovanie: 60%
Zjazdovky: celkom: 40km, ľahké: 12 km, stredné: 18 km, ťažké: 10 km
Lanovky: celkom: 37, vleky: 10, sedačky: 4, kabínky: 4, skibus: áno
Skipas: Ga-Pa (6 dní) - € 84,00
Zdroj: lyžovanie-alpy.sk - lyžovanie Garmisch-Partenkirchen

Lyžovanie Garmisch-Partenkirchen

Pestré možnosti poskytuje lyžovanie Garmisch-Partenkirchen pre všetky kategórie lyžiarov. Pod vrcholom Alpspitze 2.628 m n.m. sa nachádzajú lyžiarske sektory: Alpspitz, Kreuzeck, Hausberg, v nich sa nachádza 40 km súvislých zjazdoviek a 18 lanoviek a vlekov. Pre začiatočníkov 12 km ľahkých zjazdoviek, pokročilým 18 km červených tratí a 10 km čiernych pre zdatných a športové podujatia. Najznámejšia zjazdovka Kandahar 3,3 km potrápi aj elitu mužského lyžovania v rámci pretekov o svetový pohár. Najdlhšia zjazdovka meria takmer 9 km. Lyžiarske stredisko Garmisch-Classic sa nachádza priamo nad mestom Garmisch-Partenkirchen, odkiaľ premáva skibus aj do neďalekého Eibsee (8km), odkiaľ vedie lanovka na ľadovec Zugspitze, kde sa nachádza ďalších 20 km zjazdoviek.

Lyžovanie Nemecko: Berchtesgaden, Bolsterlang, Garmisch-Partenkirchen, Oberstdorf, Winklmoos-Steinplatte.

Ďalšie možnosti lyžovania, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská v Nemecku – Lyžovanie Nemecko.