SlovenskyEnglishČesky

Skimap BerchtesgadenSkipass Berchtesgaden

Berchtesgaden

Lyžiarske stredisko Berchtesgaden je vhodné pre rodiny a začiatočníkov, náročnejšie zjazdovky uspokoja aj zdatných a pokročilých lyžiarov. Skimapa napovedá, že sa jedná o viacero samostatných lyžiarskych stredísk, ktoré sa nachádzajú len pár kilometrov od seba. Skibus premáva medzi nimi zdarma pre držiteľov skipasu. Ponúkame ubytovanie v troj - štvor hviezdičkové hotely. Rodinná dovolenka s programom rekreačné lyžovanie, sánkovanie, turistika.

Ubytovanie Berchtesgaden

Hotel EDELWEISS ****

Hotel EDELWEISS ****

Hotel overlooking the Bavarian Alps, with free access to the wellness center.
Hotel Edelweiss is located right in the heart of Berchtesgaden, near Lake Koenigssee. Near a busy pedestrian area with small shops, sitting on the outdoor terrace (terrace with heaters and blankets). Train station 5 minutes walk from the bus stop at the hotel.

Alpenhotel KRONPRINZ ****

Alpenhotel KRONPRINZ ****

Traditional hotel with panoramic views of the Bavarian Alps with a swimming pool and wellness.
Alpenhotel Kronprinz is quietly Berchtesgaden, surrounded by green hills and meadows of alpine landscapes, to the center about 1km.

Hotel FISCHER ****

Hotel FISCHER ****

The newly refurbished Alpenhotel Fischer in southern Bavaria Berchtesgaden in a quiet environment, the center of the city about 2km, railway station 1km, bus station 6-minute walk, stop at the hotel.

Hotel BINDERHÄUSL ***

Hotel BINDERHÄUSL ***

Small cozy hotel in a central location with good hotel service. LOCATION: Hotel Binderhäusl Berchtesgaden is a 15-minute walk from the city center with a busy pedestrian area with small shops, sitting on the outdoor terrace (terrace with heaters and blankets).
In the center are restaurants, bars and nightclubs.
Public indoor pool Therme 2km, train and bus station 500m away. Altitude 800m.

Hotel ALPIN ***

Hotel ALPIN ***

Family hotel in the mountains for recreation, suitable for families with children.
Hotel Alpin is set in the picturesque countryside of Berchtesgaden, altitude 1600 meters. The bus stop to the center 10 meters from the hotel, grocery store, bank 20m.

Lyžiarska oblasť Berchtesgaden

Menšie lyžiarske strediská Jenner-Königssee, Götschen, Rossfeld-Zinken, Hochschwartzeck, Gutshof-Obersalzberg, Predigtstuhl sa nachádzajú na juho východe Bavorska, v okrese Berchtesgaden. Spojením pod jeden skipas tak vznikla príjemná rodinná lyžiarska oblasť Berchtesgaden. Celkom je k dispozícii 42 km zjazdoviek (23 km ľahkých, 15 km stredne ťažkých, 4 km ťažkých). Prepravná kapacita 37 lanoviek činí takmer 30.000 osôb za hodinu. Medzi jednotlivými časťami Jenner-Königssee, Götschen, Rossfeld-Zinken, Hochschwartzeck, Gutshof-Obersalzberg, Predigtstuhl premávajú skibusy. Inštruktori, detské lyžiarske školy a vyhradené zóny pre začiatočníkov umožnia lepšie zvládnutie lyžiarskych lekcií.

Nadmorská výška: 600 - 1.874 m n.m., sezóna: december - apríl, zasnežovanie: 50%
Zjazdovky: celkom: 42km, ľahké: 23 km, stredné: 15 km, ťažké: 4 km
Lanovky: celkom: 37, vleky: 27, sedačky: 6, kabínky: 4, skibus: áno
Skipas: Berchtesgaden (6 dní) - €158

Lyžovanie Berchtesgaden

Lyžovanie Berchtesgaden ponúka zjazdovky pre začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov. Kvalifikovaní inštruktori vás zaškolia do techník lyžovania i snowboardu. Skibus premáva medzi jednotlivými strediskami lyžiarskeho areálu. Priamo pri stanici lanoviek v každom stredisku je parkovisko a predajňa, kde je možné zakúpiť skipas, k tomu patrí zdarma skimapa do vrecka. Ubytovanie riešia príjemné rodinné hotely a apartmány, možnosti wellness a relax. Berchtesgaden je ideálne riešenie pre zimnú rodinnú dovolenku. Cenová priateľskosť.

Lyžovanie Nemecko: Berchtesgaden, Bolsterlang, Garmisch-Partenkirchen, Oberstdorf, Winklmoos-Steinplatte.

Ďalšie možnosti lyžovania, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská v Nemecku – Lyžovanie Nemecko.